Lajme

LAJMI FUNDIT: Dy mërgimtarë humbasin jetën në një aksident në Gjermani

Dy mërgimtarë tanë kanë humbur jetën sot aksidentalisht në Gjermani.

Leutrim Hyseni, 31 vjeç, dhe Admir Seta, 40 vjeç, u goditën nga treni, teksa po kalonin hekurudhën.

Rasti raporothet të ketë ndodhur në Wiesbaden.

Për Admirin thuhet të ketë lënë pas vetës gruan dhe katër fëmijë të mitur.

Shoqata Humanitare Dardania Wiesbaden u ka bërë thirrje të gjithë bashkatdhetarëve që duan të ndihmojnë familjet e viktimave, se këtë mund ta bëjnë deri nesër.