Lajme

Dy kosovarët që u goditën nga treni në Gjermani vijnë nga ky qytet i Kosovës

Dy kosovarët që u goditën nga treni në Gjermani janë nga Podujeva, shkruan llapi.info.

Mërgimtarët që pësuan vdekjen nga treni në Gjermani janë Admir Seta, 41-vjeçar dhe Leutrim Hyseni 31-vjeçar.

Sipas mediumit gjerman, wiesbadenaktuell.de, ngjarja ka ndodhur dje, në orët e mbrëmjes.