Lajme

Vuçiq i adresohet sonte popullit serb për tërheqjet dhe çështjen e targave në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sonte në ora 21:00, do të flasë lidhur me zhvillimet e fundit, pas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për shkallëzimin e vendimit për targat.

Vuçiq, veç tjerash pritet të komentojë edhe tërheqjen e serbëve të Kosovës, nga funksionet shtetërore, si dhe tema të tjera që lidhen me raportet midis dy shteteve.