Lajme

Vdes mjeshtri nga Skenderaj që u aksidentua pak ditë me parë

Pas një aksidenti të ndodhurë me 18 Tetor të këtij viti, në Klinë, nuk arriti ti mbijetojë më gjatë lëndimeve, Skender Kajtazaj nga fshati Ternovë i Komunës së Skenderajt.

Lajmin për vdekjen e Skenderit e ka dhënë i afërmi i tij, Agron Kajtazi, përmes rrjetit social “facebook”.

Varrimi i të ndjerit bëhët sot në varrezat e fshatit Terrnovë, me datë 10.12.2022 në orën 15:00.

Postimi i plotë:

Njoftim mortor..!

Ka ndërruar jetë kushëriri Skender ( Nebih ) Kajtazi.

Pas një aksidenti të ndodhurë me 18 Tetor të këtij viti, në Klinë, nuk arriti ti mbijetojë më gjatë lëndimeve.

Varrimi i të ndjerit bëhët sot në varrezat e fshatit Terrnovë, me datë 10.12.2022 në orën 15:00.

Pritja për kryeshëndoshë, bëhët në Lagjen e re Dollc të Klines.

Shpirti i tij bëftë dritë.

Ngushëllime familjes dhe gjithë farefisit.