Lajme

Përmbytje në Pejë e Istog, dalin pamjet

Reshjet e mëdha të shiut kanë krijuar përmbytje në disa zona të vendit.

Pamje të përmbytjeve janë publikuar nga Istogu e Peja, raportohet se përmbytje ka edhe në Junik.

Aktualisht gjendja e Lumbardhit në Pejë është kjo.

Teksa në Istog është gjendja si më poshtë:

Pamje janë publikuar edhe nga lumi Bistrica.

Sot në Kosovë na pret mot plotësisht i vranët dhe me reshje shiu. Vende-vende, herë pas here priten reshje të dendura shiu dhe rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë.