Lajme

Për shkak të aksidentit të eskortës së Sveçlës, krijohen kolona të gjata

E plotësuar: Një nga makinat e eskortës së ministrit të punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pësuar aksident trafiku në magjistralen Prishtinë – Gjilan, afër fshatit Llabjan.

Sipas policit në vendin e ngjarjes, ministri Sveçla nuk është lënduar, sepse ai ka qenë në një makinë tjetër brenda eskortës.

Kurse në makinën që u aksidentua janë lënduar disa policë, të cilët janë jashtë rrezikut për jetë, por janë dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në spitalin e Gjilanit.

Vetura e policisë u përplas me një makinë të tipit Audi me targa të Bujanocit, njofton Albanian Post.

Polici në vendin e ngjarjes ka thënë se makina civile kishte humbur kontrollin gjatë vozitjes dhe u përplas me policinë.

Policia e trafikut më pas ka dalur në vendin e ngjarjes, derisa bëhet e ditur se nga makina civile nuk është lënduar asnjë person.

Ministri ka vazhduar rrugën drejt Gjilanit, pasi janë qartësuar të gjitha rrethanat.

****

Një veturë nga eskorta e kryeministrit Albin Kurti është aksidentaur rrugës për Gjilan.

Gazeta Insajderi ka siguruar pamje ekskluzive nga ky aksident ku është përfshirë një veturë e eskortës.

Për shkak të këtij aksidenti janë shkaktuar kolona të gjata në magjistralen Prishtinë – Gjilan

Zëdhënësi i Qeverisë Kurti, Përparim Kryeziu e ka konfirmuar lajmin për Insajderin duke shtuar se nuk ka të lënduar.

“Rrugës për në Gjilan, një nga automjetet e eskortës së Kryeministrit Kurti ka pasur një akident komunikacioni. Nuk bëhet fjalë për veturën në të cilën gjendej kryeministri. Për fat të mirë nuk ka të lënduar nga asnjëra palë e përfshirë në aksident”.