Lajme

Oborri i Qeverisë së Kosovës mbushet me flamuj të Amerikës

Është mbushur me flamuj të Amerikës oborri i Qeverisë së Kosovës.

Flamujt i kanë vendosur disa aktivistë të shoqërisë civile, raporton Indeksonline.

Ndryshe, SHBA dhe BE po kërkojnë nga Kosova formimin e Asociacionit. Këtë kusht e kanë edhe serbët për t’u kthyer në institucionet e Kosovës.