Lajme

“Nuk ka pasur dhunë në familje asnjëherë”, shkruan Sokol Halili në letrën e tij para vetëvrasjes

Është publikuar letra që Sokol Halili ua kishte dorëzuar familjarëve të tij në momentin kur ishte kthyer në shtëpi, derisa Policia po e kërkonte për vrasjen e Hamide Magashit, shkruan Gazeta Sinjali.

Sokol Halili në një shkrim që tanimë është është bërë publike flet edhe për deklaratat e motrave të së ndjerës ku kishin deklaruar për dhunën që Sokol Halili kishte ushtruar ndaj ish bashkëshortes së tij tashmë të ndjerë Hamide Magashi.

“Sa për kta që kanë shkruajtur për dhunë në familje kur e pash dhe kur e lexojsha sa herë e kam pa të shkrume në emër tem kishe për dhune në familje me ardhke marre se janë shumë të padrejtë se as nuk kanë gjet kurrfarë dyshimi që ka pas dhunë në familje “, thuhet në letrën e publikuar tashmë në media.

Mes tjerash shprehet se “ Kam pas qejf me ja pa ceremoninë e varrimit dhe kam pas qejf me pa a po flitet naj kun fjala e vërtetë se kam mut me shku kry për kry me ta po kam pas qef me pa dhe me ni qysh po shkon e vërteta”.