Lajme

Momenti kur policia ndalon një serb për kalim ilegal të kufirit (VIDEO)

Policia ka ndaluar një serb për kalim ilegal të kufirit.

Klan Kosova mëson se inicialet e të ndaluarit janë M.M.

Policia ka bërë të ditur se me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt, përcjell Klankosova.tv.

“Njësia policore ka ndaluar të dyshuari mashkull serb shtetas i Serbisë, pasi që i ai kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Më poshtë mund të shihni pamjet e realizuara nga Klan Kosova në momentin e ndalimit të një serbi për kalim ilegal të kufirit.