Lajme

“Kurrkush më mirë se Albini nuk mundet me zgjidhë çështjen e veriut”

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci, ka lavdëruar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ka thënë se është politikani me më së shumti integritet, dhe mund ta zgjidhë temën e veriut.

“Çashtja e veriut duhet me u zgjidhë niher e mirë, me çfarëdo çmimi. Kurrkush ma mirë se Albini nuk mundet me e zgjidhë. S’ka politikan ma me integritet në Kosovë për me zgjidhë ni çashtje kaq delicate”, ka shkruar Gjinovci në facebook.

Ky reagim vjen pas largimit të serbëve nga institucionet dhe protestës së sotme në veri nga Lista Serbe