Lajme

Krerët e shtetit nënshkruajnë aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, kryeparlamentari, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti, kanë nënshkruar aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Nënshkrimi u bë në një ceremoni zyrtare të organizuar në ambientet e Presidencës së Kosovës.

Kryeministri Albin Kurti gjatë mbledhjes së Qeverisë dje bëri të ditur se gjatë kësaj jave do të dorëzojnë zyrtarisht aplikimin për anëtarësim në Bashkimin Evropian.