Lajme

Klientja 23-vjeçare e akuzoi se i ‘futi duart’, flet masazhatori shqiptar: Mua më rrëshqiti dora nga vaji!

Zhvillime të reja kanë dalë për rastin e masazhatorit shqiptar në Nea Smyrni i cili akuzohet për tentativë përdhunimi ndaj një 23 -vjeçareje që vizitoi qendrën për masazh dhe u sulmua seksualisht.

I akuzuari pas rrëfimit është liruar me kushte shtrënguese, por informacionet thonë se po shqyrtohet edhe një rast tjetër i një gruaje që e akuzon 53-vjeçarin.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e 26 nëntorit , ku vajza ishte e shtrirë gjysmë e zhveshur në shtratin e masazheve. Në vend që të shijonte masazhin, masazhatori i tërhoqi me këmbëngulje të brendshmet poshtë dhe kur viktima i tha të ndalonte, ai jo vetëm që nuk e respektoi, por shkoi aq larg sa i vendosi gishtat në organet gjenitale.

Përshkrimi i saj është tronditës

» Në fillim burri bëri masazhin normal gjatë të cilit më tha se lëkura ime është prej kadifeje, gjë që nuk më dukej e kundërshtueshme. Por më pas ajo masazhoi kofshën e djathtë dhe kuptova se po përpiqej ta nxirrte brekë nga vendi sepse po e shtynte me gishta dhe në fillim nuk mund të dalloja nëse ishte me qëllim apo rastësisht. Në këtë moment po përpiqesha të rregulloja çdo herë të brendshmet dhe ai kur e kuptoi më tha të mos shqetësohesha sepse të tjerët bëjnë masazh lakuriq, se është normale dhe i thashë që nuk ndihem rehat me këtë.

» Më pas më masazhoi barkun dhe në një moment më uli dorën te kërthiza, ma futi nëpër të brendshme drejt organeve gjenitale dhe i thashë se nuk do të doja të më prekte në atë moment. Tha ok dhe vazhdoi masazhin e barkut.

» Pas pak provoi sërish dhe dora i zbriti edhe më poshtë, përmes të brendshmeve, më preku organet gjenitale dhe tentoi të më vinte gishtin në organet gjenitale. U tërhoqa drejt, i thashë dua të ndaloj për të ikur dhe në atë moment ai më thotë “më falni qetësohuni” dhe filloi të më fërkonte këmbën. Isha pa fjalë dhe ai po përpiqej të më bindte të qëndroja. Unë zbrita poshtë dhe shpërtheva në lot .’

Vajza duke zbritur ka takuar shoqen e saj që e priste dhe me lot në sy ka treguar se çfarë i kishte ndodhur saktësisht. Ajo tha se pasi e qetësoi, ai e këshilloi që t’i tregonte nënës së saj, gjë që ajo thotë se në fillim nuk donte ta bënte dhe më pas u kthye në shtëpi. Në përfundim të dëshmisë së saj, e reja u shpreh se “dua që masazhatori të ndiqet penalisht”.

Çfarë ka dëshmuar kameramani që u bë masazhist

Në shpjegimet që masazhisti shqiptar i ka dhënë autoriteteve, është përpjekur të justifikohet.

Duke nisur nga dëshmia e tij, ai ka folur për jetën e tij, familjen dhe aktivitetin e tij si operator kamerash në një emision të njohur televiziv. Pasi ka mohuar denoncimin e vajzës, duke e quajtur të rreme, të pavërtetë dhe kontradiktore, ka folur vetë.

“ Unë jam një profesionist i ndershëm dhe modest, një asistent fizioterapist me njohje dhe vlerësim nga kolegët dhe klientët për shërbimet e patëmetë që ofroj dhe etikën time, pasi nuk ka pasur asnjëherë një ankesë ndaj meje. Dua t’i kërkoj falje vajzës dhe të gjithëve.

“Ajo la një takim në dyqanin tim, një biznes familjar për të masazhuar këmbët dhe të pasmet e saj për celulitin. Kishte lënë një takim tjetër por nuk kishte ardhur. Hera e parë ishte ajo ditë që erdhi. E thirra dhe e pyeta nëse donte të vinte pasi nuk kishte ardhur në takimin e mëparshëm.

“ Unë e mbaj biznesin që nga fundi i vitit 2021. Është në emrin tim. Fillimisht isha vetëm, por së shpejti do të gjeja ndihmës për shkak të problemeve shëndetësore që u përballa gjatë verës me zemër. Në veçanti, kam bërë një operacion, jap dokumente mjekësore dhe zemra më punon vetëm në 36%. Unë kam studiuar si terapist fizik në Athinë, kam punuar në një qendër të madhe në periferi veriore për një vit. Më pas, për shkak të pandemisë, ndalova. Më parë kam punuar si kameraman në kanale televizive. Katër vitet e fundit z. (s.s.: përmend emrin e gazetarit të njohur). Ndryshova profesionin sepse më pëlqente dhe doja të ndihmoja njerëzit. Doja të siguroja familjen time. ‘

Në rreshtat e mëposhtëm ai i referohet disa problemeve të rënda familjare. Për të vazhduar duke thënë se “ Pas operacionit të cilit iu nënshtrua, punova disa orë, nga ora 4 deri në 8 pasdite. Para operacionit kam filluar normalisht, nga ora 10 e mëngjesit deri në 8 të mbrëmjes. Kisha klientë por jo shumë. Në fillim kisha një deri në dy takime në ditë, pastaj tre deri në katër takime në ditë. Dhe nuk e njihja gjoja të sëmurë.

“Ai kishte një takim atë ditë në orën 3:30. Ajo hyri dhe më tha se dëshiron të masazhojë këmbët dhe të pasmet e saj për celulitin. I thashë se do të ishte mirë që ajo të masazhonte pak qafën dhe shpinën, për çlodhje, gjë që bëra. Ajo donte të bënte të pasmet dhe këmbët. Ajo hyri në dhomën speciale, i thashë të hiqte rrobat dhe të vishte kostumin e banjës njëpërdorimshme që ne ofrojmë. Ajo do të ishte e shtrirë me fytyrë poshtë. Pasi ajo u bë gati, unë trokita në derë, e pyeta nëse ishte gati dhe shkuam. Nga sa më tha, nuk kishte bërë kurrë një masazh celulit më parë. Unë e masazhova me gota thithëse.

“Gjatë kursit më tha që është (s.s i referohet statusit profesional të vajzës që ka studime akademike). I thashë se do ta ndihmoja me celulitin sepse kishte lëkurë shumë të butë. Ajo dukej shumë e kënaqur. Me levizjet qe kam bere me vajin qe perdorim, si mund te me rrëshqitej dora ne organet gjenitale siç thotë ajo, nuk e kuptova as e kisha ndermend një gje te tille dhe as me shkoi ne mendje . Në moshën e vajzës janë vajzat e mia.

“ Unë vazhdoj masazhin, pastaj bëra duart, masazhi u krye, ajo nuk donte asgjë në fytyrë. Ajo tha se kishte një orë të lirë. Kur ndaluam, e falënderova, e pyeta se si ishte, ajo tha mirë. Dola, ajo u vesh dhe pastaj folëm 5 minuta për vaksinat që kishte bërë në dy doza, i thashë që kam bërë tre doza kam frikë se ma kishin ngarkuar zemrën dhe u mbyllëm ashtu. Më tha se do të linte një takim të ri të shtunën e ardhshme dhe do të më telefononte. I thamë lamtumirë dhe kaq.

“Nuk e kuptova se si u keqkuptua, dhe nëse u keqkuptua, i kërkoj shumë falje. Si mund ta bëja një gjë të tillë, ne bëjmë punën për të rritur fëmijët tanë. Dora mund të ketë rrëshqitur, përgjithësisht kjo ndodh me vajra dhe lëvizje masazhi, të cilat duhet të jenë të fuqishme. Ndoshta jam anuar pak por nuk e kam kuptuar. Të brendshmet e disponueshme kanë dy shirita, një në secilën anë shumë të hollë, ndaj masazhin e filloj nga barku, i kalova duart poshtë shiritit për të vazhduar deri te kofshët.

“Nuk mbaj mend që ka ndodhur diçka tjetër, lëvizjet e mia ishin intensive dhe bëja masazh. Nuk e kuptova pse do të keqkuptohej një vajzë, nuk u tha asgjë për atë që thotë deklarata e saj, nuk e dëgjova të thoshte se nuk ndihet rehat me diçka që i kam bërë. Ajo që thotë për mënyrën se si u largua nuk është e vërtetë. Ne folëm për 5 minuta para se ai të largohej. Gjithçka e kam bërë në mënyrë korrekte dhe profesionale, nëse gjatë masazhit më ka rrëshqitur dora dhe nuk e kam kuptuar, kërkoj sërish falje. Nuk do ta bëja këtë në biznesin tim, nuk jam në atë pozicion me problemin e zemrës që kam dhe nuk do ta bëja kurrë, jam baba i tre fëmijëve. Mund të bëj sërish një operacion në zemër të hapur .’

Avokati i vajzës, z. Evangelos Trumpetaris, duke folur për protothema.gr, theksoi se “ngjarja e mësipërme ka ndodhur vërtet dhe për të cilën viktima ka gjetur forcën mendore për ta denoncuar tek autoritetet. Çështja ka marrë rrugën e drejtësisë