Lajme

Kapet çifti gjakovar që vodhi ari në vlerë 4500 euro

Një çift nga Gjakova kishte vjedhur nga një qendër tregtare një sasi të stolive të argjendit. Madje, ata as kamerat e sigurisë nuk i kishin ndaluar për të kryer veprën.

Për më shumë se një muaj, burri B.B. dhe gruaja Q.Q. ishin në arrati, derisa u kapën këtë të hënë. Burri u ndalua për një muaj, derisa gruaja po hetohet në procedurë të rregullt.

E dëmi që shkaktuan ishte goxha i lartë, pasi llogaritet të jetë rreth 4500 euro.

E për një rast të ngjashëm në Çifllak të Rahovecit policia arrestoi edhe një të ri i cili pasi u ndalua për 48 orë po hetohet në liri.