Lajme

Jabllanoviq për largimin e serbëve nga institucionet: Mos u kthefshin kurrë

Ish-ministri serb nga radhët e Listës Serbe, Aleksandër Jabllanoviq ka reaguar pas largimit të serbëve nga institucionet e Kosovës.

Ai ka uruar që këta të fundit të mos kthehen kurrë më në Kosovë.

Ndërkohë që i quajti “peshq” të dorëhequrit serbë, Jabllanoviq tha se pas tyre qëndron Lista serbe.

“Shkuan peshqit Lista serbe. Kosovë shpresojmë që kurrë më nuk do të kthehen. Serbët dhe Lista serbe nuk janë njëjtë, kot fshehën pas popullit. Ky është rezultat i politikave të tyre dhe shefit të tyre”, ka shkruar ai.