Lajme

Gjakovari e vodhi televizorin nga shtëpia, ia shiti shokut për 30 euro (VIDEO)

Një i ri nga Gjakova, vodhi televizorin nga shtëpia dhe e shiti atë për 30 euro.

30 vjeçari me inicialet E.I. kreu këtë vepër duke menduar se nuk do të merret vesh, por sapo e ëma u kthye në shtëpi nga puna, pa mungesën e televizorit dhe lajmëroi policinë.

Ata ia arrestuan të birin dhe televizorin ia kthyen prapa.

Pajisjen, i riu e kishte shitur tek një shok në lagje e ai që e bleu thotë se u mashtrua nga tani i dyshuari.

Sipas blerësit, po ta dinte rastin në plotni nuk do ta blinte fare, derisa paratë e mallit që iu konfiskua pret t`i kthehen prapa kur i riu të lirohet.