Lajme

“Do ta mbrojmë këtë tokë arbërore” thirrja e togut të Ushtrisë së Kosovës gjatë marshimit

Nuk janë të rralla emocionet e ushtarëve të FSK-së kur gradojnë në ceremonitë zyrtare. E më të prekur emocionalisht shfaqen edhe familjarët e tyre.

Në një video që është bërë virale në rrjetet sociale, shfaqen një tog i Ushtrisë së Kosovës që marshon nëpër Kosovë dhe në kor thirrin brohoritjet për Adem Jasharin.

Ky është teksti i thirrjes “Do ta mbrojmë këtë togër arbërore”

https://vm.tiktok.com/ZMF5MREhA/

“Asgjë neve s’na frikëson..” – “Nuk ka forcë që na gjunëso

“Krenaria jonë kombëtare..” – “Është ushtria kosovare”

“Aamanet na e la i pari..” – “Komandant Adem Jashari”.