Lajme

Deputeti Haxhiu: Trusti së shpejti votohet në Kuvend, deputetët duhet të reflektojnë në këtë kohë krize

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka shkruar se pasi kaloi në votim në komisionin për buxhet, nisma legjislative për tërheqjen e 30% parave nga Trusti mund të votohet shpejt në Kuvend, shkruna Veriu.info

Haxhiu tutje ka thënë se reflektimi i deputetëve për këtë çështje në këtë kohë krize duhet të jetë i domosdoshë.

Postimi i plotë:

Ne mbledhjen e sotme te Komisionit Parlamentar për Buxhet dhe Transfere kaloi Nisma Legjislative për Trustin.

Së shpejti kjo nismë do të votohet edhe në Kuvend ku qytetarët presin votën Pro.
Reflektimi i deputetëve për këtë çështje është i domosdoshëm në këtë kohë krize dhe inflacioni.